۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
برگزاری جلسه موسسین بنیاد حامیان دانشگاه الزهرا
ارسال شده در تاریخ 1398/02/30
ساعت 10:39
نشست مجمع موسسین "بنیاد حامیان دانشگاه الزهرا" عصر روز یکشنبه 29 اردیبهشت سال جاری در سالن گردهمایی ساختمان مصلی نژاد دانشگاه الزهرا برگزار شد.
نشست مجمع موسسین بنیاد حامیان دانشگاه الزهرا با حضور جمعی از مسئولین دانشگاه و همچنین حامیان و خیرین گرانقدر برگزار شد و هیئت امنای این بنیاد انتخاب شدند.
دکتر مهناز ملانظری ریاست دانشگاه الزهرا ضمن خوش آمد گویی به میهمانان و خیرین با اشاره به تلاش بی وقفه دانشگاه الزهرا در زمینه جذب کمک‌های خیرین، تاسیس بنیاد نیکوکاری دانشگاه الزهرا و همچنین ساخت و تجهیز ساختمان دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی توسط خیر بزرگوار جناب آقای مصلی نژاد را از دست آوردهای دانشگاه در این زمینه دانست. وی ادامه داد: خیرین کشور در زمینه‌ی آموزش و پرورش بسیار فعال و پر انرژی هستند، اما واقعیت این است که در زمینه آموزش عالی هنوز آنقدر که نیاز وجود دارد حمایت صورت نگرفته است. ملانظری با اشاره به سهم به‌سزا و غیر قابل انکار دانشگاه الزهرا در تربیت مادران و زنان آینده‌ساز ایران زمین، انجام امور خیر در این مرکز را نیکی مضاعف و خیری ماندگار نامیدند و ابراز امیدواری کردند که با تاسیس بنیاد حامیان دانشگاه الزهرا، قدم هایی بزرگ و اقدامی ماندگار در مسیر اعتلای سطح دانش و توان دختران و مادران این سرزمین برداشته شود.
در بخشی از جلسه حجت الاسلام و المسلمین خان بیگی با مرور داستان اسارت فرزند لقمان و نجات او توسط پیامبر اکرم(ص) به بررسی جوانب نیکوکاری به‌ویژه انجام امور خیر در دانشگاه الزهرا پرداخت.
نماینده ولی فقیه در دانشگاه الزهرا گفت: کار خیر همیشه خوب و حسن است اما گاهی اوقات بِرّ (احسان) در موضع است یعنی کار خیر در جایگاه کامل خودش رخ می دهد. انجام و صرف امور خیر در دانشگاه الزهرا به سه دلیل بِرّ در موضع است. اول اینکه به توصیه پیامبر عمل می شود و خیر صرف جوانان خواهد شد. دومین دلیل، فرهیخته بودن دانشجویان الزهرا و نخبگی آنهاست و در نهایت سومین دلیل هم دخترانه و زنانه بودن دانشگاه است که باعث صرف خیر در راه اعتلای آینده کل میهن اسلامی ما خواهد بود.
نسبت به سایر کشورها، در امر خیر عقب هستیم
مهندس فروتن، یکی از خیرین و از موسسین بنیاد حامیان دانشگاه الزهرا با بررسی بایدها و نباید های شکلی و قانونی تاسیس بنیاد، تاکید کرد: متاسفانه در بحث خیریه و نیکوکاری از سایر کشورهای جهان عقب مانده ایم، امروزه مجمع خیرین را به نام مجمع نیکوکاران می شناسند که تنها بخشی از خدمات آن مالی و پولی است ، بسیاری از افراد در تخصص های خود و به شکل غیر مالی به مجامع نیکوکاری کمک می کنند که بسیار هم مشکل گشا واقع می شوند.
از ظرفیت های خودمان هم استفاده کنیم
دکتر فوژان صباحی ضمن ابراز خوشنودی از حضور در مجمع موسس در دانشگاه الزهرا به مرور شیوه انجام رفتارهای نیکوکارانه در دانشگاه‌های جهان پرداخت و به عنوان مثال از شروع تاسیس دانشگاه آستن ایلات متحده با مبلغ ناچیز ده دلار نام برد.
ایشان ادامه داد: در دانشگاه هاروارد و بسیاری دانشگاه های مطرح دنیا ارتباط فارغ التحصیلان با دانشگاه باقی می‎ماند و بلافاصله گسسته نمی شوند. دانشگاه هاروارد دانشجویان خود را ملزم نموده است که حداقل یک سال پس از فراغت از تحصیل، در اختیار دانشگاه باشند و به دانشگاه خودشان خدمت کنند.
مهندس حبیب‌الله بوربور، از پیشکسوتان خیّرین مدرسه ساز کشور، دکتر حسین عسگریان ابیانه، مشاور محترم وزیر علوم و رئیس ستاد خیرین وزارت عتف و سایرین دیدگاه های خود را مطرح نمودند. در این جلسه خانم دکتر ملانظری به عنوان رئیس هیئت امنای بنیاد حامیان دانشگاه الزهرا(س)، آقایان دکتر مصلی نژاد، مهندس فروتن، مهندس جمیلی، خانم دکتر صباحی، مهندس بوربور و خیرین دیگری به عنوان عضو هیات امنا انتخاب شدند. انتظار می رود طی ماه آینده جلسه هیات امنا تشکیل و نسبت به انتخاب هیات مدیره و بازرسان تصمیم گیری شود و زمینه اخذ مجوز از وزارت کشور و ثبت بنیاد فراهم شود.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:38
تصاویر مرتبط:

  • 122_0

برچسب ها
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ده ونک،دانشگاه الزهرا،ساختمان خوارزمی، طبقه هفتم ، واحد7، بنیاد حامیان کدپستی : 1993893973
تلفن :982188067909+ فاکس : 982188067909+
 AUSF[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.