۱۴۰۳ پنج شنبه ۳۱ خرداد

آشنایی با بورسیه

بورسیه دانشجویان برتر.

بنیاد حامیان دانشگاه به منظور حمایت از دانشجویان مستعد و برتر دانشگاه الزهرا (س)، از سال 1397 اقدام به بورسیه تعدادی از دانشجویان مقطع کارشناسی با شرایط زیر نموده است:

  • دانشجو مقطع کارشناسی دانشگاه الزهرا (س)
  • مجموع معدل دو ترم اخیر بالای 17

همچنین حمایت از دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز توسط برخی از خیرین صورت می گیرد. برای مشاهده شرایط بورسیه اینجا را کلیلک کنید.


الف) بورسیه دانشجویان برترکارشناسی و کارشناسی ارشد بنیاد حامیان دانشگاه الزهرا (س)

در راستای تحقق اهداف علمی و فرهنگی دانشگاه الزهرا (س) و به منظور اعتلای فعالیت‌های علمی، پژوهشی و توسعه دانش بشری در جمهوری اسلامی ایران، آئین نامه بورسیه دانشجویان برترکارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه  الزهرا (س) با هدف حمایت از دانشجویان برتر و برگزیده علمی با رعایت مواد ذیل تدوین شده است:

نوع بورسیه

بورس تحصیلی ماهانه به مبلغ 2 میلیون ریال و به مدت 10ماه درهر سال تحصیلی به دانشجویان برتر و برگزیده علمی با اولویت افرادی که برای کارداوطلبانه اعلام آمادگی نموده اند در مقطع کارشناسی (براساس رتبه های ممتاز آزمون سراسری در سال اول و براساس معدل در سال های تحصیلی بعد) و کارشناسی ارشد( براساس معدل کل از ترم دوم به بعد)  دانشگاه  الزهرا (س) اعطاء می شود.

شرایط

1-2. حداقل معدل برای ثبت نام دانشجویان متقاضی بورسیه در مقطع کارشناسی 17 ( میانگین معدل دو نیم سال گذشته ) و کارشناسی ارشد 18 (معدل کل از ترم دو به بعد) می باشد. متقاضیان واجد شرایط بر اساس اولویت بالاترین معدل با تأیید دانشگاه و سهمیه اختصاص یافته به هر یک از دانشکده‌ها انتخاب می‌شوند.
تبصره 1- سهمیه دانشجویان جدید الورود کارشناسی متقاضی استفاده از بورسیه معادل 30 درصد از کل تعداد بورسیه های تقبل شده توسط خیرین در هرسال تحصیلی تعیین خواهد شد.
تبصره 2- پذیرش دانشجویان جدید الورود بر اساس بالاترین رتبه های ثبت نام شده در هر رشته برحسب ظرفیت اختصاص داده شده به آن رشته تعیین می گردد.
تبصره 3- سهمیه هر دانشکده مستقل به نسبت تعداد دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد منتهی به پایان سال تحصیلی قبل تعیین می شود.
2-2. اولویت بهره مند شدن از بورس با دانشجویانی می باشد که در زمان ثبت نام بورسیه برای کارداوطلبانه اعلام آمادگی نموده باشند.

ب) بورسیه دانشجویان دکترا 

در مقطع دکترا نیز این جایزه تحصیلی در قالب کمک به تهیه تجهیزات آزمایشگاهی دانشجویان است.

ج) بورسیه دانشجویان برتر دارای معلولیت 

در راستای تحقق اهداف علمی و فرهنگی دانشگاه و به منظور اعتلای فعالیت‌های علمی، پژوهشی و توسعه دانش بشری در جمهوری اسلامی ایران، آئین نامه بورسیه دانشجویان برتر دارای معلولیت با هدف اعطای جایزه تحصیلی به دانشجویان برتر و برگزیده علمی با رعایت مفاد ذیل تنظیم می گردد.

نوع بورسیه: جایزه تحصیلی ماهانه به مبلغ 2 میلیون ریال و به مدت 10ماه درهر سال تحصیلی
تبصره: برای دریافت بورسیه در سالهای بعد لازم است که هر سال(تا پایان مقطع) دانشجویان طی بازه زمانی اعلامی، نسبت به ارائه درخواست در وبسایت بنیاد حامیان اقدام نمایند و در صورت احراز شرایط و انتخاب از سوی بنیاد، بورسیه فوق برای همان سال برقرار میشود.
شرایط:
دانشجوی مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا (س) (روزانه و بدون پرداخت شهریه).
دارا بودن حداقل معدل کل 15 و بالاترین رتبه های آزمون سراسری برای دانشجویان کارشناسی و معدل کل 16 برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی.
بورسیه مذکور برای دانشجویان دارای معلولیت قابل اجرا خواهد بود.
معیارهای گزینش و انتخاب
معدل کل و بالاترین رتبه آزمون سراسری برای کارشناسی و معدل کل در ترم برای تحصیلات تکمیلی.
سهمیه / دانشکده/ رشته.
د) بورسیه دانشجویان متقاضی 

در راستای تحقق اهداف علمی و فرهنگی دانشگاه الزهرا (س) و به منظور اعتلای فعالیت های علمی، پژوهشی و توسعه دانش بشری در جمهوری اسلامی ایران، طرح حمایت از دانشجویان متقاضی دانشگاه الزهرا (س) در راستای فراهم نمودن شرایط مناسب تر برای ایشان با حمایت خیرین نیک اندیش توسط بنیاد حامیان دانشگاه ایجاد گردید.

نوع بورسیه: جایزه تحصیلی ماهانه به مبلغ 2 میلیون ریال و به مدت 10ماه درهر سال تحصیلی

شرایط:
  • دانشجویان مستعد دارای مشکلات اقتصادی.
  • معرفی از طرف معتمدین بنیاد.
  • مرکز مشاوره دانشگاه الزهرا (س)
  • معتمدین منتخب بنیاد
تاریخ به روز رسانی:
1398/11/19
تعداد بازدید:
5997
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ده ونک،دانشگاه الزهرا،ساختمان خوارزمی، طبقه هفتم ، واحد7، بنیاد حامیان کدپستی : 1993893973
تلفن :982188067909+ فاکس : 982188067909+
 AUSF[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.